ارز دیجیتال

معدن استخر بیت کوین چیست

1403/02/26 0

تا به حال به این فکر کرده اید که ارزهای دیجیتال چگونه ساخته می شوند؟ آیا جای خاصی برای آن وجود دارد؟ بله، ارزهای رمزنگاری شده در یک مکان خاص استخراج می‌شوند، معمولاً فضای کافی با رایانه‌های با تکنولوژی بالا با سیستم تهویه مطبوع دارند. بیت کوین محبوب ترین ارز دیجیتال در فناوری بلاک چین است و مردم فعالانه روی آن سرمایه گذاری می کنند. با این حال، ماینرهای بیت کوین که تمایل به شکستن کد و ساخت بیت کوین دارند، برای کاری که انجام می دهند، مقداری ارز دیجیتال پاداش می گیرند. از آنجایی که انرژی زیادی در توسعه یا استخراج یک بیت کوین صرف می شود، کامپیوترهای زیادی مورد نیاز است.

مزرعه بیت کوین چیست

همانطور که در بالا توضیح داده شد، برای استخراج ارزهای دیجیتال، سرمایه گذاری زیادی برای کامپیوترهای با کیفیت بالا لازم است. بنابراین برای غلبه بر این وضعیت، مزارع معدنی توسعه یافته اند. مزرعه بیت کوین فضای بزرگی است که بیشتر شبیه یک انبار یا مخزن است که در آن تجهیزات کامپیوتری با سیستم های خنک کننده یا تهویه مطبوع مرکزی ذخیره می شود و از گرم شدن بیش از حد و آسیب دیدن رایانه ها جلوگیری می کند. کشاورزی فرآیندی است که ارزش اصلی را از بیت کوین استخراج می کند. از این رو، تولید این مزارع کار بزرگ بعدی خواهد بود. این مزرعه جایی است که کشاورزان، همچنین به عنوان ماینرها، برنامه های خود را برای برداشت سکه های دیجیتال انجام می دهند. این ماینر هایی که این سکه ها را پردازش می کنند، ستون فقرات شبکه بیت کوین هستند. بدون ماینر ها، این شبکه با شکست مواجه می شود و در نهایت از ارزش خود خارج می شود. این ماینر ها شبکه را ایمن می کنند و به پردازش هر تراکنش بر اساس آن کمک می کنند. 

راه های استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین در هسته خود فرآیندی برای تأیید تراکنش ها در شبکه بلاک چین است. بلاک چین یک دفتر کل عمومی غیرمتمرکز است که تمام تراکنش های بیت کوین را ثبت می کند. هنگامی که یک تراکنش جدید انجام می شود، به شبکه گره ها پخش می شود که سپس تراکنش را تأیید کرده و آن را به بلاک چین اضافه می کند. وظیفه ماینرها اعتبارسنجی این تراکنش ها با حل معادلات پیچیده ریاضی است که به قدرت محاسباتی قابل توجهی نیاز دارند. استخرهای ماینینگ گروهی از ماینرها هستند که منابع خود را برای حل معادلات و تقسیم پاداش ها ترکیب می کنند. با تجمیع منابع خود، می توانید شانس خود را برای استخراج موفقیت آمیز بیت کوین و کسب پاداش افزایش دهید. استخرهای معدن معمولاً برای خدمات خود هزینه ای دریافت می کنند که می تواند از 1٪ تا 4٪ باشد. اگرچه این ممکن است هزینه قابل توجهی به نظر برسد، اما می تواند مقرون به صرفه تر از استخراج به تنهایی باشد، زیرا پاداش ها بین اعضای استخر تقسیم می شود.

روش های مختلف استخراج بیت کوین

استخراج CPU

در ابتدا، استخراج بیت کوین عمدتاً با استفاده از واحدهای پردازش مرکزی (CPU) انجام می شد. استخراج CPU فرآیند استفاده از پردازنده در رایانه شما برای حل مسائل پیچیده ریاضی است که معاملات در شبکه بیت کوین را تأیید می کند. در حالی که این روش در دسترس است زیرا می توان آن را در اکثر رایانه ها انجام داد، اما محدودیت های قابل توجهی دارد. عیب اولیه آن عدم کارایی و مصرف بالای انرژی در مقایسه با روش های پیشرفته تر است. همانطور که استخراج بیت کوین رقابتی تر شد، استخراج CPU به دلیل سرعت پردازش پایین و هزینه های بالای انرژی تا حد زیادی منسوخ شد.

استخراج پردازنده گرافیکی

استخراج واحد پردازش گرافیک (GPU) پیشرفت قابل توجهی را در دنیای استخراج بیت کوین نشان داد. پردازنده‌های گرافیکی که معمولاً برای رندر کردن گرافیک در بازی‌های ویدیویی استفاده می‌شوند، برای ماینینگ بسیار کارآمدتر از پردازنده‌ها هستند. این کارایی از توانایی پردازنده‌های گرافیکی برای انجام محاسبات پیچیده‌ی ریاضی که برای ماینینگ بسیار مهم است، سرچشمه می‌گیرد. استخراج GPU تعادلی بین مقرون به صرفه بودن و قدرت محاسباتی ارائه می دهد و آن را به یک انتخاب محبوب در بین ماینرهای فردی و عملیات در مقیاس کوچک تبدیل می کند. از مزایای کلیدی آن می‌توان به پردازش سریع‌تر، راندمان بالاتر و توانایی استخراج چندین ارز دیجیتال اشاره کرد.

معدن استخر

استخر ماینینگ یک تلاش مشترک است که در آن ماینرها به منابع محاسباتی خود می پیوندند تا شانس خود را برای حل مسائل ریاضی و کسب پاداش بیت کوین افزایش دهند. هنگامی که یک استخر با موفقیت یک بلوک را استخراج می کند، پاداش بین همه شرکت کنندگان، متناسب با میزان قدرت پردازشی که آنها کمک کرده اند، توزیع می شود. این روش به طور قابل توجهی نوسانات پاداش استخراج را کاهش می دهد و استخراج را برای افرادی با منابع محدود قابل دسترسی تر می کند. استخر ماینینگ یک انتخاب محبوب برای کسانی است که نمی توانند در راه اندازی های استخراج گران قیمت سرمایه گذاری کنند اما همچنان می خواهند در اکوسیستم استخراج بیت کوین شرکت کنند.

نتیجه

ما در مورد مزرعه بیت کوین، نحوه عملکرد مایننیگ بیت کوین و... بحث کردیم. اساسا فارم یا مزرعه استخراج بیت کوین، محیطی است شامل صد یا حتی هزاران سخت‌افزار ماینینگ که به جهت کسب سود کلان از طریق استخراج این ارز دیجیتال ایجاد می‌شود. به‌صورت کلی جهت راه‌اندازی یک مزرعه بیت کوین در ابتدا باید مجوزهای لازم را دریافت کرد و پس‌ازآن با توجه به سرمایه‌ خود، اقدام به تهیه‌ مکانی مناسب و سخت‌افزارهایی با قدرت هش بالا و مصرف برق پایین کرد. همچنین مراحلی که می توانید برای اینکه بخشی از استخراج بیت کوین باشید را دنبال کنید.
 

لینک های مفید
بالا