ارز دیجیتال

مزایای بیت کوین و بیت کوین کش چیست

1403/02/22 0

بیت کوین برای استفاده روزمره ایده آل است. ویژگی برجسته آن اندازه بلوک بزرگ آن است که به کارمزد تراکنش کمتر  به اندازه یک پنی و زمان تأیید سریع انجام می شود. این یک نوع ابزار غیر معمول در کریپتو را تعبیه می کند. امکان‌سنجی آلت‌کوین به کاربران امکان می‌دهد تا فین‌تک را در عادات خرید دنیای واقعی خود بگنجانند، مانند تسویه‌حساب‌های کوچک در حین خرید آنلاین یا انعام دادن به سازندگان محتوا برای خدماتشان. الکس فالیوشین، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل پلتفرم وام‌دهی رمزارز CoinLoan، می‌گوید: بیت‌کوین کش به‌عنوان شکلی از ارز دیجیتال برای انجام تراکنش‌ها و ذخیره ارزش استفاده می‌شود. فالیوشین گفت، توکن همتا به همتا اغلب برای مبادله با سایر ارزهای دیجیتال یا ارزهای فیات یا برای حدس و گمان و بازدهی استفاده می شود. او گفت: بیت کوین یک ابزار مالی است. مردم دوست دارند در بازارهای مالی و دارایی های مختلف سفته بازی کنند. علاوه بر این، همین ویژگی آن را برای تجارت بین‌المللی ایده‌آل می‌کند البته اگر استفاده از رمزارز قبلاً ممنوع نشده باشد. 

بیت کوین کش چگونه کار می کند؟

بیت کوین کش مانند نسخه قبلی خود بر روی یک پروتکل منبع باز و اثبات کار اجرا می شود که بر روی شبکه توزیع شده از گره های بلاک چین یا سرورهای تعدیل کننده کار می کند. اثبات کار یکی از چندین مکانیسم توافقی است که الگوریتم هایی هستند که با حفظ یک مجموعه داده واحد، یک شبکه را به توافق همگام می کنند. در این نوع سیستم، تراکنش ها با حل شواهد رمزنگاری پیچیده که نیاز به تلاش محاسباتی قابل توجهی دارند، تأیید می شوند. اعتبارسنجی توسط شبکه‌ای از دکل‌های کامپیوتری، معروف به ماینرها انجام می‌شود، که به طور همزمان تراکنش‌ها را تأیید می‌کند، بلوک‌ها را به بلاک چین اضافه می‌کند و سکه‌های جدیدی را برای گردش تولید می‌کند. بزرگترین مزیت بیت کوین کش - اندازه بلوک 32 مگابایتی آن - می تواند 100 تراکنش در ثانیه را در مقابل هفت تراکنش بیت کوین در ثانیه پردازش کند. از سوی دیگر، اندازه بلاک کافی به یک بلاک چین قابل توجه ترجمه می شود که می تواند برای کاربران دردناک باشد تا یک نسخه را دانلود کنند. جدای از هزینه های ذخیره سازی و حسابرسی، نگاه کمتر به دفتر کل عمومی را می توان به عنوان ضعف در امنیت پلت فرم تعبیر کرد. بلاک های کمتر همچنین به معنای قدرت استخراج کمتر است که در مقایسه با بیت کوین، روند تأیید ضعیف تری را ایجاد می کند. علاوه بر این، بیت کوین کش با عرضه ثابت بیت کوین مطابقت دارد. با به حداکثر رساندن مجموع دارایی‌های احتمالی آن به 21 میلیون سکه، کمبود در کد نوشته می‌شود و در نهایت باعث افزایش ارزش بازار توکن می‌شود.

نحوه خرید بیت کوین کش

بیت کوین کش را می‌توان در صرافی‌های ارزهای دیجیتال خریداری کرد، جایی که کاربران فقط باید یک حساب کاربری بر اساس پلتفرم مورد استفاده خود ایجاد کنند و می‌توانند با استفاده از پول فیات یا با مبادله شکل دیگری از رمزنگاری، BCH را خریداری کنند. بیت کوین همچنین ممکن است با استفاده از خدمات همتا به همتا خریداری یا فروخته شود. اگر مستقیماً از یک دوست یا مخاطب شناخته شده خرید نمی‌کنید، برخی از سرویس‌ها می‌توانند شما را با کاربران دیگری که به دنبال خرید یا فروش هستند نیز مرتبط کنند، جایی که می‌توانید درخواست‌ها را معمولاً در قالب تبلیغات در یک راه‌اندازی بازار آنلاین مشاهده کنید.

مزایای ارز دیجیتال بیت کوین

محافظت در برابر تقلب در پرداخت

بیت کوین ارزهای دیجیتال هستند. از الگوریتم و پروتکل های رمزنگاری استفاده می کند. این امر جعل آنها را غیرممکن می کند.

کاهش احتمال سرقت هویت

تراکنش های ارز دیجیتال بیت کوین کاملاً ناشناس هستند. تراکنش‌های بیت کوین به اطلاعات شخصی یا اطلاعات حساسی از فرستنده یا گیرنده نیاز ندارند.
این به جلوگیری از سرقت هویت کمک می کند. کارت‌های اعتباری یا کارت‌های نقدی از مکانیزم کششی استفاده می‌کنند که در آن اعتبار شما را درخواست می‌کنند و شروع به پرداخت می‌کنند و سپس مبلغی را از حساب شما بیرون می‌آورند.
بیت کوین ها از مکانیزم فشاری استفاده می کنند که در آن شما پرداخت را آغاز می کنید و می توانید هر مبلغی را به گیرنده ارسال کنید. 

تسویه حساب فوری

بیت کوین شخص ثالثی را برای تسهیل تراکنش ها درگیر نمی کند. وجوه بلافاصله تسویه می شود و پس از شروع نمی توان آن را به حالت تعلیق درآورد یا می توان آن را بازپرداخت کرد.

 انتقال مستقیم

معاملات مستقیماً بین کاربرانی که فرستنده و گیرنده هستند انجام می شود. هیچ شخص ثالثی در آنجا دخیل نیست. بنابراین، هزینه های مربوط به دخالت یک واسطه را حذف می کند.

 نقدینگی بیشتر

در حالی که تبدیل به سایر ارزهای دنیای واقعی،  ارز دیجیتال بیت کوین بیشتر ارزش خود را حفظ می کند در حالی که سایر ارزهای دیجیتال ارزش خود را از دست می دهند.

معاملات بین المللی.

بیت کوین ساده ترین روش برای شروع یک تراکنش بین المللی است. هیچ هزینه اضافی دریافت نمی کند و بلافاصله به گیرنده تسویه می شود.

مستقل از سایر حکومت ها

هیچ مقام سیاسی یا حاکمیتی بیت کوین را تنظیم نمی کند. نفوذ سیاسی ندارد. نه دولت و نه هیچ مقامی نمی توانند آن را مسدود یا تصرف کنند.

امنیت بیشتر

بیت کوین امنیت بسیار قوی دارد و تقلب یا تقلب در شبکه پرداخت بیت کوین غیرممکن است. 21 میلیون بیت کوین وجود خواهد داشت. ارزش بیت کوین را به وعده ای بلندمدت در برابر سایر ارزهای دنیای واقعی تبدیل می کند.

نتیجه گیری

اکثر کشور ها و دولت ها بیت کوین را می پذیرند. فروشگاه های اروپا و ایالات متحده شروع به پذیرش بیت کوین کردند. بیت کوین پتانسیل تبدیل شدن به با ارزش ترین و پرکاربردترین ارز دیجیتال را دارد. اما هیچ تضمینی وجود ندارد که این ارزهای کنترل نشده جایگزین مناسبی برای ارزهای واقعی باشند. در حالی که بیت کوین هنوز محبوب است، با وجود نوسانات شدید، آینده این ارز دیجیتال هنوز نامشخص است. . پروتکل آن از برخی برنامه های افزایش حریم خصوصی مانند CashShuffle، یک سرویس مخلوط کردن سکه، و CashFusion، یک پروتکل حریم خصوصی که به طور خاص برای بیت کوین کش ساخته شده است، پشتیبانی می کند و اطلاعات کاربر را از شرکت های تجزیه و تحلیل زنجیره ای پنهان می کند.

لینک های مفید
بالا