ارز دیجیتال

نحوه انتخاب کیف پول ارزدیجیتال تتر چگونه هست

1403/02/26 0

تتر یک استیبل کوین است که به دلار آمریکا متصل است. این اولین ارز دیجیتالی بود که قیمت یک ارز فیات را منعکس کرد. شرکت مستقر در هنگ کنگ پشت USDT با نام Tether Limited Inc شناخته می شود. این شرکت با حفظ ذخیره ای که از نظر ارزش دلاری برابر با تعداد توکن های USDT در گردش است، به پیوند USDT با دلار آمریکا دست می یابد. وثیقه برای حمایت تتر در انواع دارایی های فیات نگهداری می شود. عرضه Tether محدودیت سختی ندارد، یعنی حداکثر عرضه وجود ندارد. USDT در ابتدا Realcoin نام داشت زمانی که Tether Limited آن را در سال 2014 راه اندازی کرد. این روی بلاک چین بیت کوین از طریق پلتفرم Omni ساخته شد. 

تاریخچه قیمت

تتر طوری طراحی شده است که همیشه مقدار 1 دلار را حفظ کند، اما انحرافات جزئی 0.01 دلار و 0.02 دلار رایج است و معمولاً مدت کوتاهی دوام می آورد. با این وجود، در مواردی که قیمت Tether با وجود اینکه خیلی از میخ خود فاصله گرفته است، استثناهایی وجود دارد. در 2 مارس 2015، USDT به پایین ترین سطح تاریخ 0.57 دلار رسید و انحراف 0.43 دلار را ثبت کرد. از سوی دیگر، یک Tether ATH در جولای 2018 به دست آمد. قیمت 1.32 دلار را ثبت کرد و 0.32 دلار از میخ خود منحرف شد. به عنوان یک استیبل کوین، این امر مطلوب نیست، به همین دلیل است که تتر تلاش می کند ارزش خود را تا حد ممکن نزدیک به 1 دلار نگه دارد. Tether Limited برنامه های صدور را از قبل ارائه نمی دهد. در عوض، گزارش‌های شفافیت روزانه را منتشر می‌کند که میزان کل دلار ذخایر را در مقابل کل مقدار USDT در گردش به تفصیل شرح می‌دهد.

نحوه انتخاب کیف پول Tether (USDT)

نوع کیف پول تتر (USDT) که انتخاب می‌کنید احتمالاً به این بستگی دارد که می‌خواهید از آن برای چه چیزی استفاده کنید و چقدر باید ذخیره کنید. کیف پول سخت افزاری یا کیف پول سرد امن ترین گزینه را با ذخیره سازی و پشتیبان گیری آفلاین فراهم می کند. هر دو کیف پول سخت افزاری Ledger و Trezor راه حل های ذخیره سازی USDT را ارائه می دهند. کیف پول‌های سخت‌افزاری می‌توانند کمی بیشتر منحنی یادگیری را شامل شوند و گزینه گران‌تری هستند. به این ترتیب، آنها ممکن است برای ذخیره مقادیر بیشتر USDT برای کاربران با تجربه تر مناسب تر باشند. کیف پول های نرم افزاری گزینه دیگری را ارائه می دهند و استفاده از آنها رایگان و آسان است. آنها برای دانلود به عنوان برنامه های گوشی هوشمند یا دسکتاپ در دسترس هستند و می توانند حافظ یا غیر حضانت باشند. با کیف پول‌های حافظ، کلیدهای خصوصی توسط ارائه‌دهنده خدمات از طرف شما مدیریت و پشتیبان‌گیری می‌شوند. کیف پول‌های غیرقانونی از عناصر امن در دستگاه شما برای ذخیره کلیدهای خصوصی استفاده می‌کنند.

نتیجه گیری

تتر یکی از محبوب ترین استیبل کوین های موجود در بازار است، در حالی که نقدینگی را برای تراکنش هایی به ارزش میلیون ها دلار در روز فراهم می کند. علیرغم هر گونه بحث و جدل، تتر به عنوان پناهگاهی امن برای کاربران در بازاری بسیار پرنوسان عمل می کند و همچنان توسط میلیون ها کاربر که خواهان تامین مالی غیرمتمرکز بین مناطق، کشورها و حتی قاره ها هستند، استفاده می شود. وقتی صحبت از تلاش‌های توسعه به میان می‌آید، تتر به طور مداوم در تلاش است تا استیبل کوین خود را در بلاک چین‌های بیشتری در دسترس قرار دهد. همچنین تلاش برای آوردن USDT به شبکه لایتنینگ وجود دارد. جالب اینجاست که پذیرش در دنیای واقعی نیز دنبال می شود. طبق اخبار اخیر، USDT در بیش از 24000 دستگاه خودپرداز در برزیل در دسترس خواهد بود.
 

لینک های مفید
بالا