ارز دیجیتال

تاریخچه تتر و چه کسی این ارز دیجیتال را تولید کرد

1403/02/03 0


تتر یک استیبل کوین است که به دلار آمریکا متصل است. این اولین ارز دیجیتال بود که قیمت یک ارز فیات را منعکس کرد. شرکت مستقر در هنگ کنگ پشت USDT با نام Tether Limited Inc شناخته می شود. این شرکت با حفظ ذخیره ای که از نظر ارزش دلاری برابر با تعداد توکن های USDT در گردش است، به پیوند USDT با دلار آمریکا دست می یابد. وثیقه برای حمایت USDT در انواع دارایی های فیات نگهداری می شود. عرضه Tether محدودیت سختی ندارد، یعنی حداکثر عرضه وجود ندارد. USDT در ابتدا Realcoin نام داشت زمانی که Tether Limited آن را در سال 2014 راه اندازی کرد. این روی بلاک چین بیت کوین از طریق پلتفرم Omni ساخته شد. Realcoin بعدا به US Tether و در نهایت به USDT تغییر یافت. استیبل کوین بعداً برای کار بر روی بلاک چین‌های اتریوم، ترون، الگوراند، EOS، Solana، Polygon، Avalanche، Tezos، Bitcoin Cash و Omnia ارتقا یافت. بنیانگذاران تتر براک پیرس، کریگ استلارز و ریو کالینز هستند. برخلاف سایر ارزهای دیجیتال که به شدت در نوسان هستند، USDT در برابر چنین نوساناتی محافظت می شود زیرا توسط دلار ایالات متحده پشتیبانی می شود که پایدار است. در نتیجه، سرمایه گذاران ممکن است دارایی های رمزنگاری خود را در زمان نوسانات بالا به USDT منتقل کنند.

تتر

تاریخچه قیمت

تتر طوری طراحی شده است که همیشه مقدار 1 دلار را حفظ کند، اما انحرافات جزئی 0.01 دلار و 0.02 دلار رایج است و معمولاً مدت کوتاهی دوام می آورد. با این وجود، در مواردی که قیمت Tether با وجود اینکه خیلی از میخ خود فاصله گرفته است، استثناهایی وجود دارد. در 2 مارس 2015، USDT به پایین ترین سطح تاریخ 0.57 دلار رسید و انحراف 0.43 دلار را ثبت کرد. از سوی دیگر، یک Tether ATH در جولای 2018 به دست آمد. قیمت 1.32 دلار را ثبت کرد و 0.32 دلار از میخ خود منحرف شد. به عنوان یک استیبل کوین، این امر مطلوب نیست، به همین دلیل است که تتر تلاش می کند ارزش خود را تا حد ممکن نزدیک به 1 دلار نگه دارد. Tether Limited برنامه های صدور را از قبل ارائه نمی دهد. در عوض، گزارش‌های شفافیت روزانه را منتشر می‌کند که میزان کل دلار ذخایر را در مقابل کل مقدار USDT در گردش به تفصیل شرح می‌دهد.
 

تتر

نحوه انتخاب کیف پول Tether (USDT)

نوع کیف پول Tether (USDT) که انتخاب می‌کنید احتمالاً به این بستگی دارد که می‌خواهید از آن برای چه چیزی استفاده کنید و چقدر باید ذخیره کنید. کیف پول سخت افزاری یا کیف پول سرد امن ترین گزینه را با ذخیره سازی و پشتیبان گیری آفلاین فراهم می کند. هر دو کیف پول سخت افزاری Ledger و Trezor راه حل های ذخیره سازی USDT را ارائه می دهند. کیف پول‌های سخت‌افزاری می‌توانند کمی بیشتر منحنی یادگیری را شامل شوند و گزینه گران‌تری هستند. به این ترتیب، آنها ممکن است برای ذخیره مقادیر بیشتر USDT برای کاربران با تجربه تر مناسب تر باشند. کیف پول های نرم افزاری گزینه دیگری را ارائه می دهند و استفاده از آنها رایگان و آسان است. آنها برای دانلود به عنوان برنامه های گوشی هوشمند یا دسکتاپ در دسترس هستند و می توانند حافظ یا غیر حضانت باشند. با کیف پول‌های حافظ، کلیدهای خصوصی توسط ارائه‌دهنده خدمات از طرف شما مدیریت و پشتیبان‌گیری می‌شوند. کیف پول‌های غیرقانونی از عناصر امن در دستگاه شما برای ذخیره کلیدهای خصوصی استفاده می‌کنند. اگرچه راحت هستند، اما امنیت کمتری نسبت به کیف پول‌های سخت‌افزاری دارند و ممکن است برای مقادیر کمتری از Tether (USDT) یا بیشتر کاربران مبتدی مناسب‌تر باشند. کیف پول های آنلاین یا کیف پول های وب نیز رایگان و آسان برای استفاده هستند و از چندین دستگاه با استفاده از یک مرورگر وب قابل دسترسی هستند. با این حال، آنها کیف پول های داغ محسوب می شوند و می توانند نسبت به جایگزین های سخت افزاری یا نرم افزاری از امنیت کمتری برخوردار باشند. از آنجایی که احتمالاً به پلتفرم برای مدیریت USDT خود اعتماد دارید، باید یک سرویس معتبر با سابقه امنیتی و نگهداری را انتخاب کنید. به این ترتیب، آنها برای نگهداری مقادیر کمتر یا برای معامله گران با تجربه بیشتر مناسب هستند. خرید و فروش USDT، یا مبادله آنها با هر ارز دیجیتال دیگر، تنها در لحظاتی انجام می شود که پلتفرم امن ما را به عنوان راه حل ذخیره سازی خود انتخاب می کنید.

 

تتر

نتیجه گیری
تتر یکی از محبوب ترین استیبل کوین های موجود در بازار است، در حالی که نقدینگی را برای تراکنش هایی به ارزش میلیون ها دلار در روز فراهم می کند. علیرغم هر گونه بحث و جدل، تتر به عنوان پناهگاهی امن برای کاربران در بازاری بسیار پرنوسان عمل می کند و همچنان توسط میلیون ها کاربر که خواهان تامین مالی غیرمتمرکز بین مناطق، کشورها و حتی قاره ها هستند، استفاده می شود. وقتی صحبت از تلاش‌های توسعه به میان می‌آید، تتر به طور مداوم در تلاش است تا استیبل کوین خود را در بلاک چین‌های بیشتری در دسترس قرار دهد. همچنین تلاش برای آوردن USDT به شبکه لایتنینگ وجود دارد. جالب اینجاست که پذیرش در دنیای واقعی نیز دنبال می شود. طبق اخبار اخیر، USDT در بیش از 24000 دستگاه خودپرداز در برزیل در دسترس خواهد بود.
 

لینک های مفید
بالا