ارز دیجیتال

ارز دیجیتال گولم چیست و تفاوت های ان با وایت پیپر

1403/02/08 0

آینده ارز دیجیتال گولم به موارد مختلف زیادی بستگی دارد. این ارز دیجیتال برای اولین‌بار در سال ۲۰۱۶ عرضه شد. عرضه کل آن نیز یک میلیارد واحد بود که همه آن در گردش است. قیمت گولم در حال حاضر چیزی حدود ۰٫۲۲۹ دلار است و در جایگاه ۱۱۷ سایت کوین مارکت کپ قرار دارد. کاربران این شبکه دو دسته هستند؛ افرادی که از خدمات آن استفاده می‌کنند و GLM پرداخت می‌کنند و افرادی که ارائه‌دهنده خدمات هستند و این ارز را دریافت می‌کنند.
با بررسی تاریخچه قیمت این توکن در بازار کریپتوکارنسی متوجه می‌شوید که آینده ارز دیجیتال گولم، آینده‌ای امیدوارکننده خواهد بود. باتوجه‌به اینکه عرضه اولیه این دارایی به طور کامل انجام شده است، آینده این ارز به عواملی مثل حجم معاملات و تعداد تراکنش‌ها بستگی دارد. از رمزارز GLM می‌توان به عنوان نوعی فناوری نوظهور یاد کرد که با هدف تمرکززدایی از توان محاسباتی در حال فعالیت است.

بررسی وایت پیپر و رودمپ ارز دیجیتال گولم

زمانی که نسبت به آینده ارز دیجیتال گولم مطمئن شوید، برای آموزش نحوه خرید گولم اقدام می‌کنید و وارد این مسیر می‌شوید. یکی از راه‌هایی که می‌توان آینده ارز دیجیتال گولم را پیش‌بینی کرد، بررسی رودمپ یا نقشه راه این پروژه است. فناوری‌های پیچیده بسیاری در این پروژه استفاده شده است. این موضوع برای هنرمندانی که از فناوری CGI استفاده می‌کنند کاربردی است. از جمله مواردی که در رودمپ این پروژه ذکر شده است شامل این موارد است:
•    رجیستری برنامه اصلی 
•    ادغام IPFS برای هماهنگی داده‌ها و تحویل محتوا به کاربران
•    UI و CLI 
نسخه بعدی پروژه گولم، تحت عنوان Clay Golem است که با تمام شدن مراحل نسخه قبلی وارد مراحل آزمایشی خود خواهد شد. در این نسخه آینده پروژه و ارزش آن ممکن است دستخوش تغییرات بزرگی شود. ترکیب Clay milestone و Task API احتمالا گولم را به یک شبکه چندمنظوره تبدیل خواهد کرد. این پیشرفت ممکن است ثبات و امنیت گولم را به خطر بیندازد. به همین دلیل است که قبل از به اجرا رسیدن، طی چند نسخه آزمایشی توسط گروه‌های مختلف آزمایش خواهد شد.

ارز دیجیتال گولم

تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال GLM

بررسی آینده ارز دیجیتال گولم ممکن است شما را نسبت به خرید و فروش آن علاقه‌مند کند. در این صورت باید با داشتن شناختی کافی از کیف پول‌های گولم و صرافی‌های پشتیبانی‌کننده آن وارد بازارهای معاملاتی این دارایی دیجیتال شوید. حال اگر تیم توسعه‌دهنده و سازنده این دارایی را بشناسید نسبت به پیش بینی آینده این ارز دیجیتال نیز آگاهانه‌تر تصمیم می‌گیرید. این دارایی دیجیتال برای اولین‌بار توسط مؤسسه گولم فکتوری طراحی و اجرا شد. تیم توسعه دهنده شبکه Golem نیز شامل این افراد می‌شود:
•    الکساندر اسکارز پیچاک 
•    جولیان زاویستوفسکی
•    آندری رگولسکی  
•    پیوتر ژانیوک
این افراد شبکه گولم را از سال ۲۰۱۶ تأسیس کرده بودند؛ اما اوایل سال ۲۰۱۸ بود که به فکر تأسیس و راه‌اندازی پروژه ارز دیجیتال افتادند. آن‌ها تصمیم گرفتند پروژه‌ای طراحی کنند که منابع محاسباتی برای پروژه‌های پرتقاضا بدون دخالت نهاد نظارتی یا شخص سوم فراهم شود. اکنون آینده این رمزارز باتوجه‌ به چنین خدماتی که در شبکه آن ارائه می‌شود، روشن و امیدوار کننده خواهد بود.

کامیونیتی و رقبا

اگر کمی عمیق و از دور به پروژه گولم نگاه کنید متوجه خواهید شد که جزو شبکه‌ها و فناوری‌های نوین بازار کریپتوکارنسی است. همین موضوع به تنهایی می‌تواند دلیل محکمی بر درخشان بودن آینده ارز دیجیتال گولم باشد. یکی از قابلیت‌های این شبکه که به شدت مورد توجه کاربران قرار می‌گیرد، سیستم خدمات رایانش ابری است. وظایف را در محاسبات تقسیم‌بندی می‌کند. این قابلیت منحصربه‌فرد هنوز در هیچ سیستم یا پلتفرم دیگری مشاهده نشده است؛ بنابراین ارز دیجیتال گولم با تکیه به این قابلیت می‌تواند از رقبای احتمالی و فرضی خود پیشی بگیرد.
فراموش نکنید که بررسی کامیونیتی و رقبای یک پروژه می‌تواند تا حد زیادی تکلیف آینده دارایی مورد نظر را برای شما روشن کند. ارز دیجیتال گولم و شبکه ارائه دهنده آن نسبت به سیستم‌های محاسبات ابری سنتی در جایگاه برتر و بالاتری قرار دارند. اما اگر قصد بررسی جایگاه این دارایی دیجیتال در فهرست رمز ارزها را داشته باشید، خوب است بدانید که از نظر قیمت و رتبه در سایت کوین مارکت کپ، این ارز در حال رقابت با توکن‌هایی مثل GNO، MASK، TFUEL، WAVES و … است.

ارز دیجیتال گولم

نتیجه گیری

 ما در این مقاله در مورد ارز دیجیتال گولم و رقبای ان حرف زدیم. حال که با ارز دیجیتال گولم آشنا شدید، می‌دانید که این شبکه دارای فناوری پیچیده و هیجان‌انگیزی است. این فناوری قادر است توان محاسباتی کاربران را به افرادی که به آن نیاز دارند انتقال دهد. در این میان نیز هزینه این خدمات توسط رمرارز بومی شبکه پرداخت می‌شود. با درنظرگرفتن تمام این موارد، آینده ارز دیجیتال گولم به عنوان یک توکن اتریوم، آینده‌ای سبز و روشن خواهد بود. ضمن اینکه این شبکه هنوز در مراحل اولیه توسعه خود است و با اتمام موفقیت‌آمیز آن می‌تواند جایگاه باثبات‌تری در بازار کریپتو پیدا کند. حال اگر قصد دارید وارد بازار معاملاتی این دارایی دیجیتال شوید، می‌توانید برای خرید و فروش آن از صرافی ایرانی و مطمئن

لینک های مفید
بالا